Riznica recenzija



Trenutno 271 recenzija!

Recenzije po abecednom redu naslova knjige:

A

Alisa u zemlji čudesa - Lewis Carroll (Ana-Marija Šarušić)
Alkemičar - Michael Scott (Lara Cvjetko)
Amnesia - anime (WolfNight34)
Attack on Titan - manga (MaxAlokin)

B

Bajke Barda Beedlea - J. K. Rowling (Matea Bolta)
Bambi - Felix Salten (Ivana Sladović)
Baskervilski pas - Sir Arthur Conan Doyle
Besmrtnici - Plavi mjesec - Alyson Noel (Leo Pejić)
Besmrtnici - Zauvijek - Alyson Noel (Leo Pejić)
Bez kočnice - Sarah Desen (Maja Sladović)
Bez kočnice - Sarah Dessen (Petra Vihljancev)
Bijeli jelen - Vladimir Nazor (Kristina Jeras)
Bilješke jedne gimnazijalke - Nada Mihelčić (Andrea Bolta)
Boduljko i Žbunika  - Jadranka Čunćić-Bandov (Patricija Mrkonjić)
Bornin vremeplov - Krešimir Butković (Vijeko Lončarić)
Borovnica - Darko Macan (Lara Cvjetko)
Bum Tomica - Silvija Šesto (Lara Cvjetko)
Bum Tomica - Silvija Šesto Stipančić (Kristina Jeras)
 
Č
 
Čarobni mačić - Ljetna čarolija - Sue Bently (Vampire girl)
Čarobnica Lili i tajna mumije - Knister (Ana-Marija Šarušić)
Čarobnica Lili i tajna potonulog svijeta - Knister (Ana-Marija Šarušić)
Čarobnica Lili leti na mjesec - Knister (Gita Potočić)
Čarobnica Lili u dvorcu grofa Drakule - Knister (Ana-Marija Šarušić)
Čarobnjak iz Oza - Lyman Frank Baum (NightWarrior)
Čudesni svijet Afrike - Bernahard Grzimek (Monika Hanžek)
Čudnovate zgode šegrta Hlapića - Ivana Brlić-Mažuranić (Kristina Jeras)
Čudovišna priča u Parizu - redatelj Bilbo Bergeron (Lara Cvjetko)
Čudovišna priča u Parizu - redatelj Bilbo Bergeron (Night Warrior)
Čudovište iz vode - Dick King-Smith (Matea Bolta)

D

Dar kao nijedan drugi - Ingrid Law (Leo Pejić)
Deklaracija - Gemma Malley (Matea Bolta)
Deklaracija - Gemma Malley (Ela Štimac)
Delirij - Lauren Oliver (Maja Sladović)
Divlji konj - Božidar Prosenjak (Nikola Glavak)
Dječak u prugastoj pidžami - John Boyn (Karlo Krstanović)
Dječji detektivski ured „Alina i Hung“ -Gudula Kohn (Lara Cvjetko)
Djed Mrz - Darko Macan (Lara Cvjetko)
Djevojčica iz Afganistana - Deborah Ellis (Ana Tropša)
Dlakovuk - Darko Macan (Juraj Vranić)
Dlakovuk - Darko Macan (Night Warrior)
Dnevnik dobrih anđela - Sanja Polak (Ana-Marija Šarušić)
Dnevnik Pauline P. - Sanja Polak (Ana-Marija Šarušić)
Dnevnik Pauline P. - Sanja Polak (Karmen Krstanović)
Dnevnik Pauline P. - Sanja Polak (Kristina Jeras)
Dnevnik Pauline P. - Sanja Polak (Petra Pelikon)
Dolazak Hrvata - Milutin Mayer (Grgur Premec)
Dolazak Hrvata - Milutin Mayer (Monika Hanžek)
Doživljaji dobre curice Jakice - Irena Plejić-Premec (Ana-Marija Šarušić)
Drugačija - Ivana Guljašević Kuman (Jana Graf)
Drugi dnevnik Pauline P. - Sanja Polak (Ana-Marija Šarušić)
Drugi dnevnik Pauline P. - Sanja Polak (Lara Cvjetko)
Družba Pere Kvržice - Mato Lovrak (Kristina Jeras)
Družba Pere Kvržice - Mato Lovrak (Lara Cvjetko)
Duh babe Ilonke - redatelj Tomislav Žaja (Hana Cvijanović)
Durarara - anime (WolfNight34)

E
 
Emil i detektivi - Erich Kastner (Ana-Marija Šarušić)
Emil i detektivi - Erich Kästner (Kristina Jeras)
Emil i detektivi - Erich Kastner (Lara Cvjetko)
Eva, mala žena - Vlasta Golub (Margita Šurina)
Everneath - Brodi Ashton (WolfNight34)
 

F
 
Fantastični gospodin Lisac - Roald Dahl (Ivana Sladović)
Fora je biti faca, zar ne? - Sanja Pilić (Ana-Marija Šarušić)
Fora je biti faca, zar ne? - Sanja Pilić (Night Warrior)
Fullmetal Alchemist Brotherhood - anime (WolfNight34)

G
 
Gnomeo i Julija - redateljica Kelly Asbury (Nina Budiša)
Gospodar šećera - Nada Mihaljević (Lara Cvjetko)
Grad od kostiju - Cassandra Clare (Lara Cvjetko)
Gregov dnevnik - Jeff Kinney (Ivana Poznić)
Gregov dnevnik - Rodrick rastura - Jeff Kinney (Vampire girl)
Gregov dnevnik - Točka na i - Jeff Kinney (Erika Cacan)
Grički top - Dubravko Horvatić (Kristina Jeras)
Grozni Grga i ukleta kuća - Francesca Simon (Erika Cacan)

H
Haikyuu - anime i manga (WolfNight34)
Hamlet - William Shakespeare (Krešimir Tomić)
Harry Potter - J. K. Rowling (Ivan Đureković)
Harry Potter - J. K. Rowling (WolfNight34)
Harry Potter i kamen mudraca - J.K.Rowling (Grga Premec)
Harry Potter (serijal) - J.K.Rowling (Lara Cvjetko)
Hekatina škola - Rachel Hawkins (Ivana Poznić)
Hoću biti posebna - Sanja Pilić (Ana-Marija Šarušić)
Hoću biti posebna - Sanja Pilić (Nikolina Novaković)
Host, the - Stephanie Meyer (WolfNight34)

I
Igre gladi - film - redatelj Gary Ross (WolfNight34)
Igre gladi - Suzanne Collins (Iva Rašić)
Igre gladi - Suzanne Collins (WolfNight34)
Ilustrirana mama - Jacqueline Wilson (Ana Mušćet)
Imaš fejs - Jasminka Tihi-Stepanić (Maja Sladović)
Iskra života - Erich Maria Remarque (Iva Rašić)
Izgubljena u ormaru - Melita Rundek (Laura Marija Grčević)
Između dva svijeta - A.G.Howard (Ela Štimac)
Izum Huga Cabreta - Brian Selznick (WolfNight34)

J
 
Ja sam broj četiri - Pittacus Lore (Ivan Đureković)
Ja sam glasnik - Mark Zusak (WolfNight34)
Jadnorog - Darko Macan (Lara Cvjetko)
Jahač zmaja - Cornelia Funke (Damjan Grubelić)
Jednodžeki Ok - Zvonimir Balog (Patricija Mrkonjić)
Junaci prašnjavog tornja - Nada Mihaljević (Lara Cvjetko)
Junačina Mijat Tomić - Dubravko Horvatić (Jospi Pardon)

K

Kad padne mrak - R. L. Stine (Andrea Bolta)
Kako upropastiti ljetne praznike - Simone Elkers (Tea Ćosić)
Kako živim sada - Meg Rosoff (Karlo Krstanović)
Kill la Kill - anime (WolfNight34)
Ključić oko vrata - Nikola Pulić (Kristina Jeras)
Ključić oko vrata - Nikola Pulić (Lara Cvjetko)
Ključić oko vrata - Zlatko Krilić (Ivana Sladojević)
Koko u Parizu - Ivan Kušan (Luka Nol)
Kradljivica knjiga - Markus Zusak (Wolfnight34)
Krila - Aprilynne Pike (Tea Ćosić)
Krila anđela - Cynthia Hand (Petra Vihljancev)
Kronika Imaginaria Geographia - Indigo kralj - James A. Owen (Matea Bolta)
Kronike Imaginaria Geographia - Potraga za crvenim zmajem - James A. Owen (Matea Bolta)
Kronike Imaginaria Geographia - To su zmajevi - James A. Owen (Matea Bolta)
Kronike iz Narnije - Čarobnjakov nećak - C. S. Lewis (Leo Pejić)
Kronike iz Narnije - Lav, vještica i ormar - C. S. Lewis (Leo Pejić)
Kronike iz Narnije - Plovidba broda Zorogaza (Laura Tomić)
Kuća noći - P.C. i Kristin Cast (Petra Vihljacev)

L
 
Laura i tajna Aventerre - Peter Freund (A. P.)
Laura i tajna Aventerre - Peter Freund (Devil Girl)
Laura i zagonetka srebrne sfinge - Peter Freund (Devil girl)
Ledeni zmaj - George R. R. Martin (Borna Radošević)
Leonardo da Vinci i kradljivac slika - Amelie Benn (Ana-Marija Šarušić)
Letači srebrnih krila - Melita Rundek (Margita Šurina)
Lice - R. L. Stine (Petra Vihljancev)
Lik - Jeremy Strong (Ana_Marija Šarušić)
Lili i čarolija strašnog duha - Knister (Juraj Vranić)

LJ

Ljeto na jezeru Čiču - Jasminka Tihi-Stepanić (Franka Rašić)
Ljeto na jezeru Čiču - Jasminka Tihi-Stepanić (Laura Marija Grčević)
Ljubav mog života - Louise Douglas (Petra Vihljancev)

M

Mali Jan ima plan - Sanja Polak (Ana-Marija Šarušić)
Mali princ - Antoine Marie Roger de Saint Exupery (Vampire girl)
Mama je kriva za sve - Zoran Pongrašić (Lara Cvjetko)
Maturalac - Branka Primorac (Matea Bolta)
Mehanički anđeo - Cassandra Clare (Lara Cvjetko)
Moj tata je lud za mnom - Vjekoslava Huljić (Cutie)
Moj tata spava s anđelima - Stjepan Tomaš (Devil girl)
Moj tata spava s anđelima - Stjepan Tomaš (Frana Bolješić)
Moj tata spava s anđelima - Stjepan Tomaš (Leon Šćibajlo)
Moja slavna prijateljica - Ivana Guljašević (Ana-Marija Šarušić)
Moja zlatna dolina - Zlata Kolarić Kišur (Lara Cvjetko)
Moja zlatna dolina - Zlata Kolarić-Kišur (Kristina Jeras)
Molitva moru - Khaled Hosseini (Ana Tropša)
Molitva moru - Khaled Hosseini (Vijeko Lončarić)
Mostovi u okrugu Madison - Robert James Waller (Mia Pavla Kovačić)
Mozart i atentat u operi - Christa Poppelmann (Ana-Marija Šarušić)
Mrtvi do mraka - Charlaine Harris (WolfNight34)

N
 
Naruto - anime (WolfNight34)
Nemam vremena - Sanja Pilić (Ana-Marija Šarušić)
Nemreš bit pametan - Sonja Zubović (Diora Marjanović)
Nemreš bit pametan - Sonja Zubović (Paula Bočkaj)
Nemreš bit pametan - Sonja Zubović (Vijeko Lončarić)
Noć vještica - R. L. Stine (Nikolina Novaković)
Nogometna zvijezda - Donna King (Night Warrior)


O

Obitelj Quigley - Simon Mason (Ana Mušćet)
Oggy i žohari - stvorio Jean-Yves Raimbaud (Patricija Mrkonjić)
Oksa Pollock - Nevidljivi svijet - Anne Plichota i Cendrine Wolf (Matea Bolta)
Oksa Pollock - Šuma izgubljenih - Anne Plichota i Cendrine Wolf (Matea Bolta)
Olivin ocean - Kevin Henkes (Karlo Krstanović)
One misle da smo male - Julijana Matanović i Anka Dorić (Maja Sladović)
Orsia - Vladimira Becić (Ana Mušćet)
Orsia - Vladimira Becić (Lara Cvjetko)
Otkrivanje vještica - Deborah Harkness (Petra Vihljancev)

P

Percy Jackson - Rick Riordan (WolfNight34)
Petrica Kerempuh - Hrvoje Hitrec (Kristina Jeras)
Petrica Pričalica - Sanja Polak (Ana-Marija Šarušić)
Pipi Duga čarapa - Astrid Lindgren (Ana-Marija Šarušić)
Pipi Duga Čarapa - Astrid Lingred (Ivana Poznić)
Pjesme iz prirode i društva - Sonja Zubović (Ana-Marija Šarušić)
Pjesme leda i vatre - Igra prijestolja - George R. R. Martin (WolfNight34)
Pleme - Dubravko Horvatić (Josip Pardon)
Pobuna Pauline P. - Sanja Polak (Ana-Marija Šarušić)
Pokušaj zaboraviti - Miro Gavran (Karlo Krstanović)
Povratak vitezova - Borna Lulić (Lara Cvjetko)
Prava američka cura - Meg Cabot (Karlo Krstanović)
Pravda - Vladan Desnica (Iva Rašić)
Priča o galebu i mačku koji ga je naučio letjeti - Luis Sepulveda (Damjan Grubelić)
Priča o mišu zvanom Despero - Kate Di Camillo (Ana-Marija Šarušić)
Priča o Tracy Beaker - Jacqueline Wilson (Ana Mušćet)
Priče iz davnine - Ivana Brlić-Mažuranić (Kristina Jeras)
Priče iz davnine - Ivana Brlić-Mažuranić (Frana Bolješić)
Princ magle - Carlos Ruiz Zafon (Maja Sladović)
Princezini dnevnici - Meg Cabot (Andrea Bolta)
Pripovijest o doktoru Dolittleu - Hugh Lofting (Ana Mušćet)
Pripovjetke - Zlatko Krilić (Ana-Marija Šarušić)
Profesorica iz snova - Miro Gavran (Matea Bolta)
Promjene životinjskih staništa - Steve Parker (Monika Hanžek)
Prvi sudar - Zlatko Krilić (Ana-Marija Šarušić)
Psycho-Pass - anime (WolfNight)
Put oko svijeta za 80 dana - Jules Verne (Petra Nađvinski)
Putovanje na rijeku More - Eva Ibboton (Maja Sladović)

R

Ribar Palunko i njegova žena - Ivana Brlić-Mažuranić (Monika Hanžek)
Robinson Crusoe - Daniel Defoe (Grgur Premec)
Romeo i Julija - William Shakespeare (Krešimir Tomić)
Rubindol - Sharon Crech (Monika Hanžek)
Ružni snovi - R. L. Stine (Karlo Krstanović)

S

Sajam Zločina - Agatha Christie (Ela Štimac)
Sammy na putu oko svijeta - redatelj Ben Stassen (Nina Budiša)
Sasvim sam popubertetio - Sanja Pilić (Ana-Marija Šarušić)
Sasvim sam popubertetio - Sanja Pilić (Andrea Bolta)
Sijač sreće - Božidar Prosenjak (Kristina Jeras)
SilverFin - Charlie Higson (Karlo Krstanović)
Sjajne cure - Caroline Plaisted (Hana Cvijanović)
Slatke male lažljivice - Sara Shepard (Andrea Bolta)
Smrtno zaljubljena - Federica Bosco (Mia Pavla Kovačić)
Snaga šestice - Pittacus Lore (Petra Vihljancev)
SpongeBob - Stephen Hillenburg (Patricija Mrkonjić)
Srce od tinte - Cornelia Funke (Matea Bolta)
Starac i more - Ernest Hemingway (Iva Rašić)
Sve o Evi - Nena Lončar (Franka Rašić)
Sve o Evi - Nena Lončar (Jana Cvjetko)

Š

Šarlotina mreža - E.B.White (Ivana Sladojević)
Što je vidjela gđa. McGillycudy! - Agatha Christie (Karlo Krstanović)
Što je vidjela gđa. McGillycudy! - Agatha Christie (Ela Štimac)
Što mi se to događa - Sanja Pilić (Ana-Marija Šarušić)
Šupljina - Agatha Christie (Ela Štimac)

T

Tajanstveni svjetionik - Maja Glušćević (Lara Cvjetko)
Tajna ljetnoga kampa i druge priče - Hrvoje Kovačević (Lara Cvjetko)
Tajna ljetnoga kampa i druge priče - Hrvoje kovačević (Juraj Vranić)
Tajna ribljeg oka - Hrvoje Kovačević (Ana-Marija Šarušić)
Tajna Stonehengea - Sam Christer (Matea Bolta)
Tajna Stubičkih toplica - Hrvoje Kovačević (Josip Pardon)
Tajne - Jacqueline Wilson (Ana Mušćet)
Teen moda - modni savjetnik za mlade - Vesna Munđa-Kobasić (Monika Hanžek)
Tengen Toppa Gurren Lagann - anime (WolfNight34)
Thirteen little blue envelopes - Maureen Johnson (Devil Girl)
Thirteen reasons why - Jay Asher (WolfNight34)
Tiho, tiho anđele - Becca Fitzpatrick (Tea Ćosić)
Tiho, tiho, anđele - Becca Fitzpatrick (Maja Sladović)
Tokyo Ghoul - anime i manga (WolfNight34)
Tresak - Nick Hornby (Maja Sladović)
Tri detektiva i slučaj s konjem - Julia Volmert (Lara Cvjetko)
Tri detektiva i tajna trezora - Julia Volmert (Lara Cvjetko)
Tri detektiva i trag u brašnu - Julia Volmert (Lara Cvjetko)
Tri detektiva vode istragu u školi - Julia Volmert (Lara Cvjetko)
Tri detektivke i duh u kokošinjcu - Barbara Wendenken (Lara Cvjetko)
Tri detektivke i duh u starom dvorcu - Barbara Wendelken (Lara Cvjetko)
Tri detektivke i tajanstveni g. Leopold - Barbara Wendelken (Lara Cvjetko)
Tri detektivke u potrazi za Kunimirom - Barbara Wendelken (Lara Cvjetko)
Trideset i devet tragova - Kao u grobu - Jude Watson (Leo Pejić)
Trideset i devet tragova - Kradljivac mačeva - Peter Lerangis (Leo Pejić)
Trideset i devet tragova - Labirint kostiju - Rick Riodan (Leo Pejić)
Trideset i devet tragova - Labirint kostiju - Rick Riordan (Luka Nol)
Trideset i devet tragova - Pogrešna nota - Gordon Korman (Leo Pejić)
Trinaest malih plavih omotnica - Maureen Johnson (Andrea Bolta)
Trinaest malih plavih omotnica - Maureen Johnson (Maja Sladović)
Tutankamonova grobnica - Jen Green (Lukas Nađvinski)
Twilight - Stephanie Meyer (WolfNight34)

U
 
U moru žive krokodili - Fabio Geda (Ana Tropša)
U moru žive krokodili - Fabio Geda (Vijeko Lončarić)
U pustinji i prašumi - Henryk Sienkiewicz (Grgur Premac)
Upomoć, mama se smanjila - S. B. Višjić (Antonia Knežević)
Usagi Yojimbo - Stan Sakai (Juraj Vranić)
Užasi povijesti - Terry Deary (Luka Nol)
 
V
 
Vampirska akademija - Richelle Mead (Karlo Krstanović)
Vampirski dnevnici - L. J. Smith (WolfNight34)
Vidi majmuna - Zoran Pongrašić (Vijeko Lončarić)
Vila Latica - Lada Franić-Glamuzina (Laura Marija Grčević)
Vlak u snijegu - Mato Lovrak (Kristina Jeras)
Vodič kroz lektiru - Damir Uskoković (Ana-Marija Šarušić)
Volim New York; Volim Hollywood; Volim Pariz - Lindsey Kelk (Alex)

Z

Zaboravljeni sin - Miro Gavran (Karlo Krstanović)
Zagonetno pismo - Zlatko Krilić (Ana-Marija Šarušić)
Zagrebačka priča - Blanka Dovjak Matković (Ana Bevanda)
Zamijenjena - Amanda Hocking (Maja Sladović)
Zamijenjena - Amanda Hocking (Petra Vihljancev)
Zauvijek - Alyson Noel (WolfNight34)
Zavrzlama - Carolyn Mackler (Maja Sladović)
Zeda - Jelena Radan (Ana-Marija Šarušić)
Zeda - Jelena Radan (Ana Mušćet)
Zeda - Jelena Radan (Lara Cvjetko)
Zeda - Jelena Radan (Juraj Vranić)
Zeleni pas - Nada Mihelčić (Mia Pavla Kovačić)
Zenobija - Durr, Horneman (Ana Tropša)
Zenobija - Durr, Horneman (Vijeko Lončarič)
Zgode i nezgode kapetana Gaćeše - Dave Pilkey (Luka Nol)

Ž
 
Želim ti nešto ispričati - Sanja Pilić (Ana-Marija Šarušić)