Dani Travnog ove godine počinju u Knjižnici Novi Zagreb

Predstavljanje knjige 25.04.2026. | subota Knjižnica Novi Zagreb Početak događanja: 11:00 sati Svjetlana Lugar, Lada Franić
Izvor: Svjetlana Lugar i CeKaPe
U okviru manifestacije Dani Travnog 2026., koja će se održati 25. i 26. travnja 2026., a tradicionalno je organiziraju Vijeće Mjesnog odbora i Kulturni centar Travno, srdačno Vas pozivamo na razgovor o knjizi „Ako je zapisano, dogodilo se“ autorice Svjetlane Lugar.

O knjizi ćemo razgovarati u subotu, 25. travnja 2026. s početkom u 11 sati, u prostoru Knjižnice Novi Zagreb, Božidara Magovca 15.

Razgovor s autoricom Svjetlanom Lugar vodit će pjesnikinja i spisateljica dječje književnosti Lada Franić.

Knjiga „Ako je zapisano, dogodilo se“ zbirka je kratkih priča koje se suptilno ulančavaju u roman autobiografske inspiracije. Osobitu vrijednost čine brojni zagrebački detalji i marginalne povijesti, često generacijski uvjetovane. Autorica ističe kako je u svojim pričama željela zabilježiti trenutke koji bi inače ostali zaboravljeni.

Svjetlana Lugar rođena je u Zagrebu, gdje i danas živi - u naselju Travno. Ljeta provodi u rodnom mjestu svojih roditelja, Starom Gradu na Hvaru. Upravo su Zagreb i Stari Grad ključne točke koje se isprepleću u njezinim pričama. Sedamnaest priča ranije je objavljivano u tiskovinama i zbirkama, a za neke od njih autorica je i nagrađivana. Dugi niz godina bila je aktivna kao blogerica u sklopu BORG-a (Blogerske organizacije raspisanih građana) pod imenom lucija9.

Ovaj program ujedno je i početak susreta manifestacije Dani Travnog, nakon čega Vas pozivamo da se svi zajedno okupimo ispred Kulturnog centra Travno na svečanom otvaranju manifestacije.

Dobro nam došli!