Enigmatska čitafora : Što nas povezuje?

Čitateljski klubovi 26.02.2026. - 25.03.2026. Knjižnica Sesvete Početak događanja: 25. ožujka, 2026. u 18 sati Čitaonica
Knjižnice grada Zagreba
Volite li razgovarati o knjigama, odgonetavati i istraživati njihove povezanosti, pridružite nam se u srijedu 25. ožujka 2026. od 18 sati na petom susretu Enigmatske čitafore.

U društvu drugih jednako znatiželjnih čitateljica otkrit ćemo autoricu zagonetnog odlomka i nit koja povezuje naslove suvremenih hrvatskih književnica. 

Svaka je knjiga pomno odabrana, omotana i predstavljena s nekoliko izdvojenih rečenica i od 26. veljače 2026. dostupna za posudbu u Knjižnici Sesvete.

Odaberite, čitajte i pridružite se potrazi za odgovorima na pitanje: Što nas to povezuje?


Četvrti susret započeli smo čitanjem ulomka knjige Spašeni jezik Eliasa Canettija, jednog od autora čija smo književna djela čitali tijekom veljače.
Raznolike stilom i temama knjige nobelovaca potaknule su razgovor o prirodi umjetničkog stvaralaštva i kreativnosti koja se nalazi u svakome od nas te o tome što odabiremo i kako čitamo.


Prijave za peti susret Enigmatske čitafore su zatvorene!

 
Za više informacija o sudjelovanju javite se knjižničarki Tatjani Rozaliji Ovčar osobno u Knjižnici Sesvete i e-mailom na adresu: tatjana.rozalija.ovcar@kgz.hr.