Likovna izložba dječjih vrtića
Pozivamo Vas na izložbu dječjih radova u čijoj su suradnji sudjelovaliDječji vrtić Maksimir s Javnom ustanovom Priroda Grada Zagreba. Organiziran je likovni natječaj namijenjen svoj djeci predškolske dobi iz svih dječjih vrtića na području Republike Hrvatske.
Ciljevi izložbe:
- jačanje suradnje dječjih vrtića i Javne ustanove park Maksimir
- poticanje likovnog izražavanja djece rane i predškolske dobi
- razvijanje ekološke svijesti i osjećaja pripadnosti zajednici
- proširiti znanja o problemu puštanja kućnih ljubimaca u prirodna staništa, kao i o negativnim posljedicama
Park Maksimir kao živi učitelj, prostor prirode, igre, tišine, kretanja i mašte... djeca iz dječjih vrtića diljem Hrvatske istražuju svoj doživljaj stanovnika Parka kroz prizmu Maksimira kao nacionalnog simbola prirodne i kulturne baštine.
Djeci su ponuđeni različiti likovni materijali i tehnike (crtanje, slikanje, kolaž, modeliranje, kombinirane tehnike), pri čemu je naglasak na slobodnom istraživanju i procesu stvaranja, a ne na konačnom produktu.
U središtu teme likovnog natječaja nalaze se dvije vrste kornjača koje pronalazimo u parku Maksimir: crvenouha kornjača (Trachemys scripta) i barska kornjača (Emys orbicularis).
Organizatori su Lana Očko Smolek, stručni suradnik pedagog i Petra Malnar, stručni suradnik psiholog
Dječji vrtić Maksimir.
Izložbu možete pogledati od 15.6.2026. do 15.7.2026. na Dječjem odjelu Knjižnice Augusta Cesarca, Ravnice.
