Predstavljanje knjige Ulica Mirabel Bel

Predstavljanje knjige 22.10.2018. | ponedjeljak Knjižnica Dugave Početak događanja: 18:30 Larisa Mravunac
Pozivamo Vas na predstavljanje zbirke pjesama Ulica Mirabel Bel autorice Larise Mravunac u ponedjeljak, 22. listopada 2018. u 18:30 sati. Susret će voditi Barbara Bračun, pjesnikinja i konceptualna umjetnica.
 
O autorici:

Larisa Mravunac rođena je u Osijeku 1971. godine, a u Zagrebu živi od 1989. Svoju prvu knjigu, Dječak u zvjezdanim čizmama, objavljuje 2003. godine. Od tada sudjeluje u stvaranju stotinjak knjiga, kao autorica ili kao prevoditeljica s francuskog jezika. Rado je viđena gošća u knjižnicama i školama gdje s djecom razgovara o hrabrosti, knjigama i životu. Članica je Društva hrvatskih književnika.
Ulica Mirabel Bel njezina je prva zbirka pjesama, ona od koje cijeli život bježi, ali od koje, na sreću svih nas, nije uspjela umaknuti. Larisa promatra, istražuje, otkriva, postavlja pitanja i osluškuje odgovore, planinari, putuje, slika i voli – drveće, biljke, ljude, život i još štošta. Živi svoj život u svoj svojoj punini, bez ustručavanja izražavajući se kroz najrazličitije umjetničke izričaje.

O ilustratorici:

Sanja Rešček Ramljak diplomirala je 2001. godine na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu u klasi prof. Zdravka Tišljara na odjelu primijenjene grafike. Dobitnica je brojnih nagrada: Grigor Vitez, Myra Robertson Award i nagrade Welcome koju dodjeljuje ULUPUH. Ilustrirala je više od stotinu slikovnica, objavljenih na preko 12 jezika, za eminentne izdavače. Ujedno je autorica i brojnih poštanskih maraka u izdanju Hrvatske pošte. Sanja je majstorica ilustracije i uživa eksperimentirajući s različitim tehnikama.

(preuzeto s korica knjige Ulica Mirabel Bel)

Riječ urednice:

(…)
„Još po nečemu ova zbirka pjesama nije obična: ljudi koji uopće ne vole poeziju, nakon što su pročitali Ulicu Mirabel Bel, počeli su ju voljeti. Jer su je razumjeli i osjećali. Pronašli su sebe u stihovima. Počeli su gledati svijet drugim očima i iznenadili se koliko zrcaljenja tu postoji. Koliko ljubavi im je nedostajalo i kako se ona polako vraća u njih. Kako postaju svjesniji sebe i koliku iscjeljujuću snagu imaju ovi stihovi. A trebalo je jedino krenuti pravom ulicom, onom koja vodi do nas samih, u predjele koje smo neko vrijeme držali nedostupnima i sebi i drugima.“