Samo za odrasle

Mjesec hrvatske knjige 12.11.2018. | ponedjeljak Knjižnica Savski gaj Početak događanja: 18:30 sati KNJIGA U CENTRU / Festival PAZI, KNJIGA!
Izdavačka kuća KNJIGA U CENTRU  u sklopu Festivala PAZI, KNJIGA! predstavlja biblioteku slikovnica za odrasle VRATA U PODRUM. Gosti: urednik, Zoran Pongrašić i autori Silvija Šesto i Stjepan Štef Bartolić.

U prvom kolu izašle su tri slikovnice. Iako termin za odrasle, može izazvati neke druge konotacije, riječ je o životnim pričama, opisanim s malo teksta, brutalnim crtežima i velikom dozom društvene kritičnosti. Opisuju licemjerje i neosjetljivost za nesreću koja se u pravilu događa nekom drugom. Prva je Najružniji čovjek u kraljevstvu s ilustracijama Dalibora Talajića i tekstom Darka Macana. Drugu, Superstar je prema motivima prerano preminule spisateljice Milice Lukšić, ilustrirao Franjo Anžlovar. Za treću, Zato što gledamo koju je ilustrirao Stjepan Štef Bartolić, tekst je napisala Silvija Šesto. Možda će nas ove slikovnice potaknuti da nakon gledanja i progledamo.

Izložba ilustracija Stjepana Štefa Bartolića iz slikovnice Zato što gledamo, može se pogledati u Knjižnici do 18.11.2018.