Susret s Karmelom Špoljarić
Projekt
19.12.2025. | petak
Knjižnica Medveščak
Početak događanja: 13:10
Odjel za odrasle, Trg žrtava fašizma 7
Karmela Špoljarić
Razgovor s književnicom Karmelom Špoljarić vodit će dvije učenice 2. E razreda Klasične gimnazije. U sklopu projekta „Čitanje suvremenih hrvatskih književnica", koji je pokrenuo nastavnik Alen Orlić, učenici 2. E čitali su autoričine zbirke kratkih priča „Selfie" i „Pazi što ćeš poželjeti" i roman „Ulica jorgovana" te su poslušali njezinu tinejdžersku radijsku dramu „Nula kuna po minuti" za koju je dobila Nagradu za dramskog djelo „Marin Držić".
Karmela Špoljarić na Filozofskom je fakultetu u Zagrebu diplomirala kroatistiku i južnoslavenske filologije te magistrirala na poslijediplomskom znanstvenom studiju književnosti. Dobitnica je nagrade „Slavić" za roman „Nije ovo Twin Peaks", koji je kasnije adaptiran i u uspješnu radijsku dramu.
Susret s književnicom organizirao je profesor Alen Orlić u suradnji s Knjižnicom Medveščak, a događanje je otvoreno za javnost.
