Tragovi unutarnjeg prostora /Jasna Banić
Jasna Banić, umjetnica iz Zagreba, kroz apstraktno slikarstvo pronalazi svoj prostor kreativnog izražavanja. Još od djetinjstva osjećala je snažnu potrebu za stvaranjem. Kreativnost je oduvijek bila prisutna u njezinom životu i pronalazila je različite načine da se izrazi. S vremenom je upravo kroz slikarstvo otkrila prostor u kojem može slobodno istraživati, učiti i razvijati vlastiti umjetnički izričaj. Apstraktno slikarstvo posebno ju je privuklo jer joj omogućuje slobodu izražavanja i stalno istraživanje novih mogućnosti. U tom prostoru pronalazi svoj osobni stil. Njezina djela često odražavaju unutarnja preispitivanja, ali i snagu koja nastaje u svakom novom potezu kista. U radu joj je važna spontanost, sloboda i otvorenost prema samom procesu stvaranja.
Nakon brojnih istraživanja i eksperimenata s različitim tehnikama, njezin apstraktni izraz ponekad se razvija i kroz geometrijske oblike koji simboliziraju životne granice. Istodobno, na slikama je prisutno i slobodno, nesputano razlijevanje boja kao težnja prema slobodi unutar tih granica. Slikarski proces za nju predstavlja trenutak mira, radosti i unutarnjeg ispunjenja. U svojim radovima najčešće koristi akril kao osnovni medij, često u kombinaciji s drugim tehnikama, stvarajući živopisna i jedinstvena djela.
Članica je Hrvatskog likovnog društva, gdje redovito sudjeluje na skupnim izložbama. Samostalno je izlagala u Narodnom sveučilištu u Sesvetama te u Knjižnici Sloboština. Njezina djela mogu se vidjeti u prostoru u kojem stvara- ateljeu i galeriji VISIO u Zagrebu, Dubrava 151/1.
Kroz boju, pokret i spontanost poteza, slike otvaraju prostor osobnog doživljaja i susreta s vlastitim unutarnjim svijetom.
