Venerina muholovka autorice Gordane Majdak

Predstavljanje knjige 03.02.2016. | srijeda Knjižnica Dugave Početak događanja: 19.15 Gordana Majdak

Gordana Majdak autorica je posebne poetske fizionomije, poetesa koja piše isključivo erotsku poeziju te cijeli njen književni opus pripada erotici. Njena osnovna lirska razmišljanja kreću se unutar jedne teme- kompleksnog ljubavnog odnosa muškarca i žene. I u toj skučenoj fizičkoj dimenziji razvija se i ono široko duhovno, ono što svaki od aktera unosi u taj odnos. (Marija Juračić, prof.)

Prvijenac Gordane Majdak, intrigantnog naslova Venerina muholovka (...) prati doživljaje ekonomistice Ree, žene na pragu četrdesete godine života, od vremena njezinog emocionalnog kraha i poslovnog uspona. (...) slična biljci mesožderki (...) željna mesa i gotovo animalnog seksualnog apetita,(...) lak plijen uredskih spletki i vlastitog nagona. (...) Rea potvrđuje da se potrebe muškarca i žene  po svojoj prirodi ne razlikuju, da su one po svom životnom tkivu iste, samo se na potrebe žena nataložio debeli sloj povijesno uvjetovanih društvenih normi koje ona skida, veo po veo, ne gubeći pri tome svoju ženstvenost. (Marija Juračić, prof.)

Gordana Majdak objavila je zbirku poezija Lauda požudi, a sada nam se predstavlja sa svojim romanom Venerina Muholovka kojim "šalje poruku svojim čitateljima... da nikada ne pokleknu pred crnilom, jer uvijek postoji svjetlost koja će ih izvesti iz tame, koja će okrutnost življenja pretvoriti u ocean sreće." (Sofija Leopold-Zavalić)

Svečano predstavljanje knjige Venerina muholovka je u srijedu, 3. veljače, 2016. s početkom u 19.15 sati u Knjižnici Dugave. Uz samu autoricu o knjizi će govoriti i Lidija Vukušić, Sofija Leopold Zavalić i Snježana Rep, a Filip Majdak događaj će upotpuniti glazbenom pratnjom.
 



https://webknjizara.hr/index.php?page=shop.product_details&category_id=4&flypage=flypage.tpl&product_id=500&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=28